تمامی مطالب

جوایز جشنواره فیلم سن سباستین به چه کسانی رسید؟

دیجی‌کالا مگ – منبع جامع اخبار و مقالات تخصصی در حوزه‌ی تکنولوژی، بازی‌های کامپیوتری، فرهنگ‌ و هنر، سلامت و زیبایی و سبک زندگی

جشنواره فیلم سن سباستین که در کشور اسپانیا و از تاریخ ۳۰ شهریور تا ۷ مهرماه برگزار شد شنبه همین هفته به کار خود پایان داد و فیلم اسپانیایی «Between Two Waters» ساخته ایساکی لاکوئستا موفق شد صدف طلایی این جشنواره را تصاحب کند.

آلکساندر پین رییس هیات داوران بخش رقابت رسمی جشنواره گفت اعضای این هیات به اتفاق آرا به فیلم لاکوئستا رای دادند؛ فیلمی که قادر است یک تصویر اجتماعی تکان‌دهنده برای مخاطب ترسیم کند و او را به زندگی قهرمان اثر فرابخواند.

اختتامیه جشنواره فیلم سن سباستین برای بنجامین نایشتات هم شب پرباری بود. فیلم این کارگردان ۳۲ ساله آرژانتینی با نام Rojo جوایز بهترین کارگردانی، بهترین فیلم‌برداری و بهترین بازیگر مرد را به دست آورد. نایشتات از فرصت استفاده کرد و هنگام سخنرانی به مشکلات صنعت سینمای کشورش آرژانتین هم اشاراتی داشت. او گفت: «با این جایزه همه درباره عملکرد خوب سینمای آرژانتین خواهند نوشت اما واقعیت این است که یک هفته پیش وزارت فرهنگ در آرژانتین تعطیل شد» (اشاره نایشتات به تصمیم جدید رییس جمهور این کشور در ادغام چندین وزارت‌خانه‌ به دلیل مشکلات اقتصادی بود).

در ادامه شب داغ اختتامیه هم شاهد مجموعه‌ای از سخنرانی‌ها با اشارات سیاسی بودیم. داریو گرندینتی که بخاطر فیلم Rojo برنده جایزه بهترین بازیگر مرد شده بود با تحسین کارگردان جوان فیلم زمان‌سنجی او را تحسین‌برانگیز عنوان کرد و گفت ساختن فیلمی که در دهه ۷۰ آرژانتین اتفاق می‌افتد در حال حاضر که شاهد گسترش راست‌گرایی و فاشیسم در جهان هستیم بسیار به موقع بود.

پل لیورتی که بابت نوشتن فیلم‌نامه Yuli یکی از برندگان بخش بهترین فیلم‌نامه شناخته شده بود و پیش از این هم بخاطر نوشتن فیلم‌نامه برای فیلم‌های کن لوچ شهرت داشت به سخنرانی علیه سیاست‌های کنونی آمریکا و اسراییل پرداخت.
در ادامه می‌توانید لیستی از برندگان جوایز شاخص جشنواره سن سباستین را ببینید:

بهترین فیلم

Between Two Waters به کارگردانی Isaki Lacuesta

جایزه ویژه هیات داوران

Alpha, The Right to Kill ساخته Brillante Mendoza

بهترین کارگردانی

Benjamin Naishtat برای فیلم Rojo

بهترین بازیگر زن

Pia Tjelta برای فیلم The Blind Spot

بهترین بازیگر مرد

Dario Grandieti برای فیلم Rojo

بهترین فیلم‌برداری

Pedro Sotero برای فیلم Rojo

بهترین فیلم‌نامه

A Faithful Man نوشته Louis Garrel و Jean-Claude Carriere
Yuli نوشته Paul Laverty

جایزه کارگردانان جدید

Hiroshi Okuyama برای ساخت Jesus

The post جوایز جشنواره فیلم سن سباستین به چه کسانی رسید؟ appeared first on دیجی‌کالا مگ.

نوشته های مشابه

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا