تمامی مطالب

اسکار بهترین بازیگر نقش مکمل مرد به ماهرشالا علی می‌رسد؟

دیجی‌کالا مگ – منبع جامع اخبار و مقالات تخصصی در حوزه‌ی تکنولوژی، بازی‌های کامپیوتری، فرهنگ‌ و هنر، سلامت و زیبایی و سبک زندگی

مراسم اسکار ۲۰۱۹ قرار است ۲۴ فوریه سال میلادی آینده (پنجم اسفند سال ۹۷) برگزار شود و از همین حالا حدس و‌ گمان‌ها درباره نامزدهای اصلی و برندگان احتمالی مراسم داغ است.
یکی از شاخه‌هایی که در هفته‌های گذشته محل حرف و حدیث‌های بسیار بوده بخش بهترین بازیگر نقش مکمل مرد است و یکی از اصلی‌ترین گزینه‌ها و مهم‌ترین شانس‌ها برای برنده شدن این جایزه «ماهرشالا علی» (Mahershala Ali) بازیگر ۴۴ ساله آمریکایی است که از سال ۲۰۰۱ تاکنون در صنعت سینما فعال است.

ماهرشالا علی بخاطر بازی در فیلم «کتاب سبز» (Green Book)؛ فیلمی درباره یک آهنگ‌ساز و پیانیست آفریقایی-آمریکایی به نام دان شرلی (با بازی ماهرشالا علی) و راننده‌اش (با بازی ویگو مورتنسن) به عنوان شانس اصلی بهترین بازیگر نقش مکمل مرد مطرح شده است.

ماهرشالا علی بخاطر بازی در فیلم «کتاب سبز» (Green Book)؛ فیلمی درباره یک آهنگ‌ساز و پیانیست آفریقایی-آمریکایی به نام دان شرلی (با بازی ماهرشالا علی) و راننده‌اش (با بازی ویگو مورتنسن) به عنوان شانس اصلی بهترین بازیگر نقش مکمل مرد مطرح شده است. مورتنسن بازیگر دیگر این فیلم باید در بخش بهترین بازیگر نقش اصلی مرد به رقابت بپردازد.
رقیب اصلی علی که تا چند هفته پیش از نظر منتقدان برای تصاحب جایزه شانس بیشتری داشت «تیموتی شالامی» (Timothée Chalamet) برای بازی در فیلم سینمایی «پسر زیبا» (Beautiful Boy) بود. حضور جدی‌تر شالامی ۲۲ ساله در سینما برمی‌گردد به سال ۲۰۱۴ اما شهرت او برمی‌گردد به سال میلای گذشته و حضور در فیلم‌های «لیدی برد» و «مرا با نامت صدا بزن». شالامی بخاطر بازی در فیلم مرا با نامت صدا بزن ساخته لوکا گوادانینو نامزد اسکار ۲۰۱۸ در بخش بهترین بازیگر نقش اصلی مرد هم شد اما نهایتا رقابت را به گری اولدمن با تجربه واگذار کرد‌.
با وجود اینکه پیش از این کارشناسان معتقد بودند شالامی امسال موفق خواهد شد اسکار نقش مکمل را به خانه ببرد اما پیش‌بینی‌های جدید تغییر کرده و در حال حاضر و با نزدیک‌شدن به زمان برگزاری مراسم در میان کارشناسان اجماع گسترده‌تری به نفع ماهرشالا علی شکل گرفته است.
علی پیش از این هم در اسکار ۲۰۱۷ بابت فیلم‌سینمایی «مهتاب» (Moonlight) برنده همین جایزه شده بود‌. فیلم سینمایی کتاب سبز که قرار است در تاریخ ۱۶ نوامبر (۲۵ آبان) در سینماهای آمریکا اکران شود اولین‌بار در جشنواره بین‌المللی فیلم تورنتو مورد توجه قرار گرفت و برنده جایزه اصلی جشنواره شد.

The post اسکار بهترین بازیگر نقش مکمل مرد به ماهرشالا علی می‌رسد؟ appeared first on دیجی‌کالا مگ.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا