تمامی مطالب

دانلود فیلم همه می‌دانند به صورت غیرقانونی آغاز شد

دیجی‌کالا مگ – منبع جامع اخبار و مقالات تخصصی در حوزه‌ی تکنولوژی، بازی‌های کامپیوتری، فرهنگ‌ و هنر، سلامت و زیبایی و سبک زندگی

دانلود فیلم همه می‌دانند به صورت غیرقانونی در حالی شروع شده که چند روز بیشتر تا اکران جهانی فیلم همه می‌دانند ساخته اصغر فرهادی باقی نمانده. متاسفانه نسخه باکیفیتی از این فیلم برای دانلود غیرقانونی در اینترنت گذاشته شده است.

با توجه به اینکه فیلم آخر اصغر فرهادی که در اسپانیا ساخته شده گویا با ضوابط وزارت ارشاد در ایران جور در نمی‌آمده فرهادی فیلمش را برای گرفتن پروانه نمایش به اداره نظارت و ارزشیابی و وزارت ارشاد ارائه نداد. گویا یک سکانس عروسی در فیلم وجود دارد که جزو صحنه‌های مهم و حیاتی فیلم است و مشکل ممیزی دارد. فرهادی نمی‌تواند آن سکانس را بیرون بیاورد چون به کل فیلم ضربه می‌زند و ارشاد هم قاعدتا نمی‌تواند فیلم را نمایش دهد.

از همین امروز یک سری نقد «همه می‌دانند» از سوی منتقدان ایرانی منتشر شده است. البته روابط عمومی فیلم درخواست کرده که از انتشار لینک دانلود غیرقانونی خودداری شود. دیروز روابط عمومی فیلم «همه می‌دانند» اصغر فرهادی بیانیه کوتاهی منتشر کرد و گفت: «متاسفانه نسخه‌اى از فيلم «همه مى‌دانند» در فضاى مجازى منتشر شده است. با توجه به آنكه هنوز فيلم در بسيارى از كشورها به روى پرده نرفته و در حال حاضر نيز نمايش آن در بعضى از كشورها ادامه دارد، انتشار غير قانونى اين فيلم روند اكران آن را دچار آسيب خواهد كرد. به همين خاطر انتشار و كپى اين فيلم تا پيش از پايان اكران‌هاى ساير كشورها مورد رضايت تهيه‌كنندگان نیست. لازم به ذكر است موارد نقض کپی‌رایت مالکان اثر به صورت قانونی پیگیری خواهد شد.»

فیلم «همه می‌دانند» داستان لارا (با بازی پنه‌لوپه کروز) است که به همراه دو فرزندش از آرژانتین به شهر کوچک زادگاهش در اسپانیا می‌رود تا در عروسی خواهرش شرکت کند. در میان شادی و جشن و سرور، دختر بزرگتر ربوده می‌شود. این در حقیقت مک‌گافین جدید فیلم فرهادی تا حول آن بحث‌های همیشگی مورد علاقه فرهادی شکل بگیرد.

با توجه به این که پیش‌تر شاهد اکران فیلم‌های عباس کیارستمی مثل «کپی برابر اصل» در گروه هنر و تجربه بودیم خیلی‌ها منتظر تماشای فیلم کارگردان اسکاری سینمای ایران در سینماها بودند. در گذشته فیلم‌هایی در ایران اکران شده است که در خارج از کشور ساخته شده بوده و با اکران آن‌ها مشکلی هم به وجود نیامد. اتفاقی که برای اصفر فرهادی نیفتاد و به نظر می‌رسد حالا با دانلود فیلم همه می‌دانند به صورت غیرقانونی حداقل در ایران همه می‌توانند آن را با زیرنویس ببینند.

بیشتر بخوانید:
اصغر فرهادی «همه می‌دانند» را در ایران اکران نمی‌کند
امسال اصغر فرهادی اسکار نمی‌گیرد

The post دانلود فیلم همه می‌دانند به صورت غیرقانونی آغاز شد appeared first on دیجی‌کالا مگ.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا