فیلم خارجی

جشنواره ونیز با اهدای جایزه به آلبرتو باربرا آغاز به کار کرد

آلبرتو باربرا دبیر هنری جشنواره فیلم ونیز، در ضیافت شب گذشته این رویداد جایزه گرفت.

به نقل از ورایتی، هفتاد و هشتمین دوره جشنواره فیلم ونیز در ضیافتی که در یک هتل برگزار شد، از آلبرتو باربرا یکی از تاثیرگذارترین چهره‌های این جشنواره با اهدای یک جایزه بین المللی تجلیل کرد. این جایزه توسط مانوری راویندران به باربرا و همینطور روبرتو سیکوتو رئیس جشنواره، اهدا شد.

این ضیافت که با نام «پله‌ای به بهشت» برگزار شد، ادای احترامی هم به بونگ جون هو داشت که امسال ریاست هیئت داوران این فستیوال را بر عهده گرفته است.

سیکوتو رئیس این جشنواره در مورد تاثیر برگزاری مراسم سال گذشته ونیز با وجود همه گیری ویروس کرونا، گفت: ما بسیار مفتخریم که متوجه شدیم چگونه باید یک جشنواره را در دوران همه گیری بیماری کرونا برگزار کنیم و این فرمول موفقیت را به جشنواره‌های دیگر نیز اهدا کردیم.

آلبرتو باربرا نیز در صحبت هایش تایید کرد که جشنواره ونیز، طی ده سال اخیر از او حمایت کرده تا بتواند شخصیت ونیز را به چیزی که در گذشته بوده بازگرداند و هویت این جشنواره را از نوع تعریف کند. باربرا تلاش کرده فیلمساز‌های حرفه‌ای که پیش از این تمایلی به حضور فیلم هایشان در جشنواره ونیز نداشتند را به این رویداد بیاورد.

جدیدترین دوره جشنواره فیلم ونیز با فیلم سینمایی «مادران موازی» ساخته پدرو آلمودوار امروز آغاز به کار می‌کند. فیلم‌های دیگری مثل «قدرت سگ»، «تل ماسه» و «اسپنسر» نیز در این جشنواره حضور دارند.

گفتنی است؛ سینمای ایران دربخش رقابت اصلی این جشنواره نماینده‌ای ندارد و فیلم «زالاوا» در بخش موازی جشنواره ونیز به نام «هفته منتقدان» حضور خواهد داشت و نهم سپتامبر اکران خواهد شد. شهرام مکری فیلمساز ایرانی که در دوره گذشته جایزه شیرسیاه بخش افق‌ها را از ونیز گرفته بود، به عنوان یکی از داور‌های بخش افق‌ها به ونیز امسال خواهد رفت.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا