فیلم خارجی

فروش دور از انتظار «شانگ چی و افسانه ده حلقه»

فیلم سینمایی «شانگ چی و افسانه ده حلقه» در فروش سینما‌ها موفق بوده و در گیشه روز کارگر آمریکا رکورد زده است.

به نقل از ورایتی، فیلم سینمایی «شانگ چی و افسانه ده حلقه» امید را به سینما‌های ناامید آمریکا بازگرداند.

این فیلم در هفته افتتاحیه خود ۷۱ میلیون دلار فروخته است. فیلم ماجراجویانه و ابرقهرمانی کمپانی مارول می‌تواند در گیشه چهار روزه نیز فروش خود را به ۸۳ میلیون دلار افزایش دهد. در ابتدا انتظار می‌رفت این فیلم در هفته نخست فروشی بین ۴۵ الی ۵۰ میلیون دلار را به ثبت برساند.

فروش سه روزه این فیلم سینمایی در بین فیلم‌های اکران شده در دوره کرونا رتبه دوم را دارد و پشت سر فیلم سینمایی «بیوه سیاه» با فروش ۸۰ میلیون دلاری قرار گرفته است. فروش این فیلم با «سریع و خشن ۹» نیز که ۷۰ میلیون دلار بود، برابر شده است.

«شانگ چی» در گیشه روز کارگر آمریکا نیز رکوردشکنی کرده است. در حالت معمول روز کارگر، مورد استقبال نبوده و پرفروش‌ترین افتتاحیه که در این روز صورت گرفته به یک دهه پیش و سال ۲۰۰۷ و فیلم «هالووین» باز می‌گردد که با ۳۰ میلیون دلار کار خود را آغاز کرد.

بر خلاف «بیوه سیاه» فیلم «شانگ چی» به طور اختصاصی در سینما‌ها اکران شد. «بیوه سیاه» به ازای پرداخت ۳۰ دلار برای مشترکان شبکه دیزنی پلاس در دسترس بود و همزمان نیز مخاطبان سینمایی می‌توانستند به تماشای این فیلم بروند. این اکران ترکیبی یکی از دلایل کاهش استقبال از این فیلم در هفته‌های بعد عنوان شد.

فیلم سینمایی «شانگ چی» در مورد شخصی است که سابقاً یک قاتل بوده و اکنون باید با میراث پدر شرورش و گروه مجرمانه او را هدایت کند. این فیلم اولین اثر کمپانی مارول است که یک ابرقهرمان آسیایی به عنوان شخصیت اصلی در آن نقش آفرینی می‌کند.

«کندی من» صدرنشین هفته گذشته، با ده میلیون دلار به جایگاه دوم پرفروش‌ها سقوط کرده است. «مرد آزاد» با بازی رایان رینولدز، ۸.۷ میلیون دلار فروخته و به جایگاه سوم رسیده است. فیلم سینمایی «گشت پنجه ای» هم با فروش ۴ میلیون دلاری به جایگاه چهارم پرفروش‌های هفتگی دست پیدا کرده است.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا