فیلم ایرانی

آمار فیلم‌های ارسالی به جشنواره فیلم‌های ایرانی زوریخ اعلام شد

آمار فیلم‌های ارسالی به هشتمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم‌های ایرانی در زوریخ سوییس اعلام شد.

به نقل از روابط عمومی جشنواره، آمار فیلم‌های دریافتی در هشتمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم‌های ایرانی در زوریخ سوییس (IFFZ) به دبیری یدالله داج اعلام شد و بر این اساس ۲۵۰ فیلم بلند سینمایی و مستند و ۸۰ فیلم کوتاه داستانی و مستند برای حضور در هشتمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم‌های ایرانی در زوریخ سوییس (IFFZ) ارسال شده‌اند.

همچنین امسال برای اولین بار بخشی با عنوان «ایران ٣۶٠ درجه» به جشنواره اضافه شده است که فیلم‌های انتخابی مستند در مورد رویدادها و مسائل مختلف ایران در این بخش به نمایش درمی‌آیند. آثار این بخش در اولین سال راه‌اندازی آن، توسط دبیر جشنواره و از بین مستندهای رسیده انتخاب می‌شود.

هیات داوران این جشنواره در بخش فیلم‌های بلند، متشکل از پنج نفر از افراد متخصص است که بهترین فیلم بلند فستیوال را انتخاب می‌کنند. جایزه بهترین فیلم بلند فستیوال، استوانه یا منشور طلایی کوروش است که به همراه ۲ هزار دلار جایزه نقدی به برگزیده جشنواره اهدا می‌شود. دانلود فیلم ایرانی

هیات داوران بخش فیلم‌های کوتاه فستیوال نیز، متشکل از سه نفر از افراد متخصص این حوزه هستند که جایزه بهترین فیلم کوتاه را به همراه ۵۰۰ دلار جایزه نقدی به برگزیده اهدا می‌کنند.

هشتمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم‌های ایرانی در زوریخ سوییس روز ۲۶ می تا اول ژوئن ۲۰۲۲ (۵ تا ۱۱ خرداد ۱۴۰۱) برگزار می‌شود. آخرین مهلت ارسال آثار به این دوره از جشنواره ۱۵ مارس (۲۴ اسفند ۱۴۰۰) بود. دانلود فیلم ایرانی

اسامی داوران و فیلم‌های حاضر در دوره هشتم جشنواره فیلم‌های ایرانی زوریخ متعاقباً اعلام خواهد شد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا