فیلم خارجی

کارگردان تازه «سریع و خشمگین» معرفی شد

کارگردان جدید برای هدایت و ساخت فیلم دهم از مجموعه «سریع و خشمگین» انتخاب شد.

به نقل از ورایتی، لویی لتریه که ساخت فیلم‌هایی چون «هالک شگفت‌انگیز» و دو فیلم اول از «ترنسپورتر» را در کارنامه دارد جایگزین جاستین لین در فیلم «سریع و خشمگین» می‌شود.

این تصمیم یک هفته پس از آن گرفته شد که لین به طرز باورنکردنی از کارگردانی فیلم استعفا کرد و صندلی فیلم دهم از مجموعه «سریع و خشمگین» را خالی گذاشت.

لتریه که موفق شد بی‌شمار نامزدهای تصاحب این شغل را کنار بزند، اولین انتخاب کمپانی یونیورسال به جای لین بود. وی با تجربه زیادی که در ساخت فیلم‌های اکشن دارد جایگزین مناسبی برای کارگردان مستعفی محسوب می‌شود.

این کارگردان ۴۸ ساله که پسر فرانسوا لتریه کارگردان فرانسوی است، فعالیت کاری‌اش را سال ۲۰۰۵ با ساخت دو فیلم پربودجه ارتقا داد که شامل ساخت «رها شده» به تهیه کنندگی لوک بسون و جت لی و فیلم «ترنسپورتر ۲» به تهیه‌کنندگی لوک بسون و با بازی جیسون استتهام بود. او سال ۲۰۰۸ «هالک شگفت‌انگیز» را ساخت و سال ۲۰۱۰ «نبرد تیتان‌ها» را کارگردانی کرد و سال ۲۰۱۳ سازنده فیلم «حالا مرا می‌بینی» بود.

بعد از ساخت کمدی اکشن «برادران کریمزبی» برمبنای فیلمنامه ساشا بارون کوهن، این فیلمساز فرانسوی به تلویزیون رفت و دو سریال برای نتفلیکس ساخت که شامل «کریستال سیاه» در سال ۲۰۱۹ و «لوپن» در سال ۲۰۲۱ بود.

در هر حال وی وارث یک مجموعه قوی است که در غیاب لین همچنان در حال ساخته شدن است و دوربین‌های آن خاموش نشده‌اند. یونیورسال با استعفای لین واحد اصلی تولید را متوقف کرد اما واحد دوم همچنان در بریتانیا مشغول کار هستند.

گفته شده توقف کار فیلمبرداری این فیلم حدود یک میلیون دلار در روز برای یونیورسال هزینه در برداشته است. تاخیر بیشتر می‌توانست برنامه فیلمبرداری بازیگران فیلم از جمله جیسون موموآ و بری لارسون را به هم بزند.

فیلمنامه فیلم دهم «سریع و خشمگین» توسط دن مازو و جاستین لین نوشته شده و فیلم دهم و یازدهم که در ادامه یکدیگر هستند پایان دهنده مجموعه فیلم‌های «سریع و خشمگین» خواهند بود.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا