فیلم خارجی

گای ریچی کارگردان «هرکول» شد

انیمیشن «هرکول» فیلم زنده بعدی دیزنی خواهد بود و گای ریچی برای ساخت این فیلم انتخاب شده است.

به نقل از ورایتی، یکی دیگر از فیلم‌های انیمیشن دیزنی در قالب فیلم زنده درمی‌آید و این بار نوبت «هرکول» خواهد بود. برای کارگردانی این فیلم گای ریجی که در سال ۲۰۱۹ فیلم «علاء‌الدین» را ساخت، انتخاب شده است.

انیمیشن «هرکول» سال ۱۹۹۷ ساخته شد و پیشتر گزارش شده بود که جو و آنتونی روسو که کارگران‌های «انتقام‌جویان: پایان بازی» بودند، برای تولید این فیلم انتخاب شده‌اند.

اکنون پس از اینکه دیو کالاهام برای نوشتن پیش‌نویس داستان انتخاب شد، گروه نویسندگان در حال تکمیل است و گای ریچی برای کارگردانی این اثر انتخاب شده‌ است.

ریچی که به تازگی کار فیلمبرداری یک اکشن هنوز بی‌عنوان با بازی جیک جیلنهال را به اتمام رسانده، نویسندگی، کارگردانی و تهیه‌کنندگی اجرایی «عملیات فورچون: راه جنگ» را برعهده داشت که قرار بود اوایل ۲۰۲۲ اکران شود اما اکرانش به تعویق افتاده است.

انیمیشن «هرکول» توسط ران کملنتز و جان ماسکر فیلمی موزیکال از افسانه هرکول بود که به مدد موسیقی آلن منکن ساخته شد. تیت داناوان نیز صداپیشگی نقش اصلی را برعهده داشت. داستان درباره هرکول است که در کودکی ربوده شده و در حالی که از نیمه‌خدایان محسوب می‌شد، مجبور می‌شود در کنار انسان‌های فانی زندگی کند و بزرگ شود. وی می‌آموزد که از نیروی مافوق بشری خود استفاده کند تا اثبات کند شایستگی زندگی در میان خدایان کوه المپوس را بر مبنای داستان‌های اسطوره‌ای یونانی دارد.

این انیمیشن که با بودجه ۸۵ میلیون دلاری ساخته شده بود به فروش ۲۵۲ میلیون دلاری در سراسر جهان رسید. در سال‌های اخیر انیمیشن‌های مشهور دیزنی از جمله «دیو و دلبر» محصول ۱۹۹۱، «علاء‌الدین» محصول ۱۹۹۲، «شیر شاه» محصول ۱۹۹۴ همه در قالب فیلم زنده بازسازی شده و فیلم‌های پرسودی بوده‌اند.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا