فیلم خارجی

فیلمی ایرانی از اروپا راهی اسکار می شود

فیلم سینمایی «دشمن» با بازی پیمان معادی و کارگردانی ایرانی برای معرفی به اسکار در لیست سه فیلم کشور سوئد قرار گرفت.

فیلم سینمایی «دشمن» محصول مشترک دانمارک و سوئد با بازی پیمان معادی و کارگردانی میلاد عالمی، فیلمساز ایرانی ساکن سوئد برای معرفی به اسکار در لیست سه فیلم کشور سوئد قرار گرفت.

موسسه فیلم سوئد قرار است در تاریخ ۳۰ شهریور (۲۱سپتامبر) فیلم منتخب این کشور را برای حضور در اسکار معرفی کند.

این فیلم که به تازگی اکران شده، با استقبال مردم و منتقدان همراه بوده است. میلاد عالمی در این باره می‌گوید که نمایش اخیر این فیلم در سوئد با استقبال بسیار مثبتی مواجه شد و قرار است در بسیاری از کشورهای دیگر نمایش داده شود.

عالمی صحبت هایش را با تحسین عملکرد معادی ادامه داد: بعد از تمرینات شدیدی که پیمان معادی برای این فیلم داشت، گاهی فکر می‌کردم که او آن چنان غرق در نقش شده که بیشتر شبیه یک کشتی‌گیر حرفه‌ای واقعی است که در فیلم هم بازی می‌کند.

نقشی که هالیوود ریپورتر هم در نقدی که منتشر کرده است به آن اشاره داشته و در این باره نوشته است: «کاریزما و جذابیت خاص معادی در هر صحنه از فیلم «دشمن»، تاثیرگذاری ماندگار می‌گذارد و به شناخت دیرینه او به عنوان یکی از استثنایی‌ترین بازیگران جهان تاکید می‌کند. او به طرز ماهرانه‌ای مردی سرسخت و محبوب را به تصویر می‌کشد که کشمکش‌های درونی‌اش قابل لمس است.»

اتفاقی که نشریه ورایتی هم به آن پرداخته است: «اجرای معادی در این فیلم تماشایی بود. استفاده تخصصی او از حالات چهره که در کسری از ثانیه رخ می‌دهد بی‌نظیر است و دنیای درونی شخصیت را تحسین برانگیز القا می‌کند.»

اسکرین اینترنشال هم در گزارشی پیش‌بینی کرده است: «بازی محسور‌کننده معادی توجه بیشتر جشنواره‌ها را به خود جلب خواهد کرد.»

اولین اکران عمومی فیلم «دشمن» در بخش پانورامای جشنواره برلین بود که با استقبال فراوان روبرو شد؛ داستان یک کشتی گیر با بازی پیمان معادی که درگیر ماجرای پیچیده قتل می شود.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا