تمامی مطالب

جک باوئر و سریال ۲۴ به تلویزیون برمی‌گردند

دیجی‌کالا مگ – منبع جامع اخبار و مقالات تخصصی در حوزه‌ی محصولات دیجیتال، دانش و فناوری و بازی

این مهم‌ترین خبر روز است: داستان جک باوئر در شبکه فاکس هنوز تمام نشده. این شبکه در نظر دارد یک پیش‌درآمد (Prequel) برای «سریال ۲۴» بسازد. هاوارد گوردون، مسئول پخش این سریال و خالقان اصلی آن یعنی جوئل سرنو و باب کوچران روی روایت جدیدی از این سریال کار می‌کنند. این سریال جدید قرار است پیش‌درآمد قسمت‌های قبلی سریال ۲۴ باشد و روی داستان‌های جک باوئر جوان تمرکز کند. سریال ۲۴ از محبوب‌ترین کارهای شبکه فاکس بوده است.

تولید پیش‌درآمد سریال ۲۴ هنوز مراحل اولیه‌اش را سپری می‌کند و مشخص نیست که چه زمانی ممکن است روی آنتن برود.

اگر این پروژه با موفقیت به سرانجام برسد سومین باری خواهد بود که شبکه فاکس سریال محبوب ۲۴ را برای هوادارانش زنده می‌کند. سریال اصلی ۲۴ که در آن کیفر ساترلند نقش جک باوئر را بازی می‌کرد از سال ۲۰۰۲ تا ۲۰۱۰ در هشت فصل روی آنتن رفت. بعدتر فاکس در سال ۲۰۱۴ نسخه دیگری از آن را به شکل مینی سریال و به اسم «۲۴: یک روز دیگر زندگی کن» روی آنتن برد. و اخیرا هم که سریالی به نام «۲۴: میراث» روی آنتن رفته که یک کاراکتر کاملا جدید به نام اریک کارتر دارد و بازیگرش هم کوری هاوکینز است. «۲۴: میراث» فوریه سال ۲۰۱۷ از شبکه فاکس پخش شد اما طرفدار چندانی پیدا نکرد.

فاکس بعد از تولید و پخش تنها یک فصل از سریال «میراث» آن را کنسل کرد. اما اعلام شد که با تهیه‌کنندگان در حال مذاکره برای ساخته شدن نسخه دیگری از سریال هستند. سریال ۲۴ فقط یکی از تولیدات شبکه فاکس است که در طول سال‌های اخیر بارها احیا شده. فاکس سریال محبوب «ایکس فایلز» یا همان «پرونده‌های گمشده» را هم برای دو فصل تمدید کرد.

نکته‌ای که وجود دارد این است که در پیش‌درآمد سریال ۲۴ دیگر ستاره اصلی فیلم یعنی کیفر ساترلند حضور ندارد. سریال از لحاظ ساختاری مدل زمان واقعی یا همان Real Time نیست. مدل زمان واقعی به این معنا بود که در سریال ۲۴ زمان سریال با زمان واقعی یکسان بود. به همین دلیل هر فصل به یک روز مربوط می‌شد. سریال در ۲۴ اپیزود ساخته شد و طول هر اپیزود هم یک ساعت بود. اما گوردون می‌گوید که نسخه پیش‌درآمد ۲۴ کمتر از این تعداد اپیزود خواهد داشت و به لحاظ ساختاری بیشتر به «۲۴: میراث» نزدیک است. نکته‌ی مهم این است که آیا هواداران سریال ۲۴ بدون کیفر ساترلند حاضر به پذیرش جک باوئر هستند یا نه. بعید به نظر می‌رسد که نسخه داستانی جوانی‌ها جک باوئر بتواند موفقیت سریال ۲۴ را تکرار کند. سریال ۲۴ درباره جک باوئر رییس عملیات بخش ضدتروریستی لس‌آنجلس بود که باید در مدت زمان کوتاه نقشه‌های تروریست‌ها را خنثی می‌کرد.

The post جک باوئر و سریال ۲۴ به تلویزیون برمی‌گردند appeared first on دیجی‌کالا مگ.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا