تمامی مطالب

در فصل جدید مجموعه «آینه سیاه» خودتان پایان‌بندی را انتخاب می‌کنید

دیجی‌کالا مگ – منبع جامع اخبار و مقالات تخصصی در حوزه‌ی تکنولوژی، بازی‌های کامپیوتری، فرهنگ‌ و هنر، سلامت و زیبایی و سبک زندگی

براساس گزارش خبرگزاری بلومبرگ، شبکه نت‌فلیکس در قسمت‌های جدید مجموعه «آینه سیاه» (Black Mirror) به مخاطبان امکان انتخاب پایان‌بندی اثر را می‌دهد.

براساس آنچه نت‌فلیکس اعلام کرده در فصل جدید این سریال مخاطب می‌تواند خود دست به انتخاب بزند و در میان چند گزینه یک پایان‌بندی بخصوص را برای سریال انتخاب کند

مجموعه تلویزیونی علمی تخیلی آینه سیاه در سال‌های گذشته موفقیت‌های زیادی کسب کرده و در میان مخاطبان به یکی از مجموعه‌های مورد توجه تبدیل شده است.
این مجموعه که یکی از دست‌مایه‌های اصلی آن رابطه انسان با تکنولوژی است و در هر قسمت، داستانی در این حوزه را روایت می‌کند بخاطر گره‌ها و پیچ و تاب‌های خاص داستانی‌اش طرفداران ویژه خود را پیدا کرده.
حال براساس آنچه نت‌فلیکس اعلام کرده در فصل جدید این سریال مخاطب می‌تواند خود دست به انتخاب بزند و در میان چند گزینه یک پایان‌بندی بخصوص را برای سریال انتخاب کند. موضوعی که می‌تواند بر جذابیت روایی مجموعه بیفزاید.
براساس آنچه تا این لحظه می‌دانیم این ویژگی صرفا برای یک قسمت از فصل جدید آینه سیاه تدارک دیده شده است. گرچه این اولین بار نیست که نت‌فلیکس از چنین امکانی در ساخت محصولاتش بهره می‌برد. پیش از این مجموعه انیمیشنی The Adventures of Puss in Boots در سال میلادی گذشته با همین ویژگی تعاملی از نت‌فلیکس پخش شد. در این مجموعه که بیشتر مخاطب کودک داشت امکان تعامل در بیش از ۱۲ بخش‌ یک قسمت ایجاد شده بود و هر انتخاب زیرشاخه‌های مختلف خود را داشت. همین موضوع باعث می‌شد یک اپیزود بارها دیده شود تا بیننده شاهد تمام امکان‌های مختلف یک قسمت بخصوص باشد.
به هر حال به نظر می‌رسد فراهم کردن امکانات تعاملی اینچنینی برای نت‌فلیکس و مخاطبانش جذاب است. همین موضوع باعث بکارگیری دوباره این ویژگی در یک سریال مهم‌تر این شبکه شده است. گرچه استفاده از این امکانات تعاملی هنوز چندان جدی نیست اما احتمالا در آینده بیشتر درباره فیلم‌هایی خواهیم شنید که با اراده مخاطب روایت‌های متفاوتی را پیش پای آن‌ها قرار می‌دهند.
بد نیست به این نکته هم اشاره کنیم که چنین اتفاقی تا حدودی سینما را به سمت و‌ سوی بازی‌های ویدیویی حرکت می‌دهد. بازی‌هایی که در ژانر نقش‌آفرینی دسته‌بندی می‌شوند و بویژه آن دسته از بازی‌های ویدیویی که با عنوان movie game می‌شناسیم‌شان و از نمونه‌های مشهورش می‌توان به آثار دیوید کیج اشاره کرد. گرچه شاید این موضوع بعضی از سینمادوستان را نگران کند ولی فراموش نکنیم که فیلم تعاملی به مخاطب امکان نقش‌آفرینی (هرچند حداقلی) می‌دهد و همین موضوع می‌تواند عامل هم‌ذات‌پنداری بیشتر تماشاگر با فیلم و غرق‌شدن بیشتر او در اثر هنری شود.

فصل پنجم سریال آینه سیاه در ماه دسامبر سال میلادی جاری از شبکه نت‌فلیکس پخش خواهد شد

The post در فصل جدید مجموعه «آینه سیاه» خودتان پایان‌بندی را انتخاب می‌کنید appeared first on دیجی‌کالا مگ.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا