تمامی مطالب

فیلم جدید نیکلاس کیج با استقبال بیش از انتظار مخاطبان روبرو شد

دیجی‌کالا مگ – منبع جامع اخبار و مقالات تخصصی در حوزه‌ی تکنولوژی، بازی‌های کامپیوتری، فرهنگ‌ و هنر، سلامت و زیبایی و سبک زندگی

«مندی» فیلم جدید پانوس کاسماتوس که با بازی نیکلاس کیج روی پرده رفته است یک اکشن ترسناک با سبک و سیاق بصری ویژه است که توجه مخاطبان را به خود جلب کرده.

ابتدا باید در نظر بگیریم که با یک اثر مستقل طرفیم و نه یک فیلم عامه‌پسند. مندی دومین فیلمی است که کاسماتوس ساخته و از اولین اثر او که آن هم در ژانر وحشت تولید شده بود با هشت سال فاصله ساخته می‌شود.

طبق معمول این نوع فیلم‌های مستقل، تعداد محدودی سالن سینما برای اکران مندی در نظر گرفته و هم‌زمان امکان دیدن فیلم از طریق پلتفرم‌های مختلف از جمله آی‌تونز هم فراهم شد. اما اتفاق جالبی که هنگام اکران این فیلم مستقل رخ داد حضور بیش از حد انتظار مخاطبان برای تماشای فیلم در سالن‌های سینما بود.

با گذشت هفته اول طبق روال معمول توزیع‌کننده اثر به خیال اینکه مخاطبان کمتری برای دیدن فیلم می‌آیند و باقی مخاطبان هم از طریق سرویس‌های دیگر فیلم را خواهند دید تعداد سالن‌های سینما را کاهش داد. اما در کمال تعجب با اعتراض حجم قابل توجهی از مخاطبان مواجه شدند که می‌خواستند فیلم را روی پرده ببینند

موفقیت فیلم جدید نیکلاس کیج به حدی بود که توزیع‌کنندگان فیلم با تغییر استراتژی قبلی، تصمیم گرفتند مندی را کماکان تا ماه نوامبر روی پرده نگه دارند.

اما دلایل موفقیت مندی چه بود؟ منتقدان از کارگردانی موفق فیلم، سبک ویژه بصری و بازی موثر نیکلاس کیج نام برده‌اند‌. بسیاری از اخبار مربوط به فیلم به این نکته اشاره کرده‌اند که نیکلاس کیج به خوبی از پس ایفای نقش برآمده اما سوای بازی او فیلم به شکل کلی هم نمرات خوبی را از منتقدان دریافت کرده است.

در مجموع ۹۴ درصد منتقدان آخرین ساخته پانوس کاسماتوس را پسندیده‌اند و نمره متای ۸۲ برای این اکشن ترسناک هم نشان می‌دهد در مجموع از نظر منتقدان آمریکایی با فیلم باکیفیتی طرف هستیم.

مندی که یک منتقد آن را «سفری اسیدی که در ذهن حک می‌شود و از خاطر نمی‌رود» لقب داده داستان انتقام‌گیری نیکلاس کیج در نقش رد میلر است از یک فرقه عجیب و غریب با آدابی جنون‌آمیز. این فیلم سینمایی از ۱۴ سپتامبر اکران خود را در سینماهای آمریکا آغاز کرد. با گذشت هفته اول طبق روال معمول توزیع‌کننده اثر به خیال اینکه مخاطبان کمتری برای دیدن فیلم می‌آیند و باقی مخاطبان هم از طریق سرویس‌های دیگر فیلم را خواهند دید تعداد سالن‌های سینما را کاهش داد اما در کمال تعجب با اعتراض حجم قابل توجهی از مخاطبان مواجه شد که می‌خواستند فیلم را روی پرده ببینند و کاهش سالن‌ها برای‌شان مشکل ایجاد کرده بود.

همین موضوع باعث شده این فیلم ترسناک برای زمان بیشتری روی پرده‌ باقی بماند تا همه مخاطبان احتمالی بتوانند آن را در سالن‌های سینما تجربه کنند‌. اتفاقی که نشان می‌دهد در آمریکا هم مخاطبان خاص برای یک اثر مستقل خوب سر و دست می‌شکنند.

The post فیلم جدید نیکلاس کیج با استقبال بیش از انتظار مخاطبان روبرو شد appeared first on دیجی‌کالا مگ.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا