تمامی مطالب

آرون سورکین سراغ پروژه اسپیلبرگ رفت

دیجی‌کالا مگ – منبع جامع اخبار و مقالات تخصصی در حوزه‌ی تکنولوژی، بازی‌های کامپیوتری، فرهنگ‌ و هنر، سلامت و زیبایی و سبک زندگی

به نظر می‌رسد که آرون سورکین پروژه بعدی‌اش را برای کارگردانی پیدا کرده است. بعد از اولین فیلمش «بازی مالی» (Molly’s game) سورکین علاوه بر فیلمنامه‌نویس به عنوان کارگردان هم نام خودش را تثبیت کرد. این فیلم جدید البته در حقیقت یک پروژه قدیمی است. ورایتی گزارش می‌دهد که سورکین قرار است درام سیاسی «محاکمه شیکاگو ۷» (The Trial of the Chicago 7) را کارگردانی کند. او سال ۲۰۰۷ فیلمنامه این فیلم را با همراهی استیون اسپیلبرگ به عنوان کارگردان اثر نوشته بود. آن سال اعتصاب اتحادیه نویسندگان باعث شد که پروژه به تعویق بیفتد و اسپیلبرگ سراغ فیلم‌های دیگری مثل «ماجراهای تن تن» و «اسب جنگی» برود. این پروژه سال ۲۰۱۳ تقریبا دوباره احیا شد وقتی پل گرین‌گراس به کارگردانی آن علاقه نشان داد اما گرین‌گراس با کمپانی دریم‌ورکز سر بودجه فیلم به توافق نرسیدند.

این درام که براساس یک داستان واقعی است جریان محاکمه هفت نفری است که در جریان اعتراضات ضد جنگ ویتنام دستگیر شده‌اند. این اعتراضات سال ۱۹۶۸ در همایش دموکرات‌ها در شیکاگو برگزار شد. برای این که موضوع جالب‌تر شود با ساشا بارون کوهن هم صحبت‌های اولیه صورت گرفته است تا نقش ابی هافمن را در فیلم سورکین بازی کند. زمانی که بحث سر ساخته شدن فیلم توسط اسپیلبرگ بود باز هم بارون کوهن انتخاب اصلی برای این نقش بود.

بعد از این که سورکین «بازی مالی» را ساخت که فیلم خوب و محکمی هم از کار درآمد به نظر می‌رسد که اسپیلبرگ متقاعد شده که خود سورکین بهترین گزینه برای کارگردانی این فیلم است. برنده اسکار بهترین فیلمنامه‌نویسی برای فیلم «شبکه اجتماعی» دیوید فینچر اخیرا اقتباس جدیدی از «کشتن مرغ مقلد» برای برادوی نوشته است که ستاره سریال «نیوزروم»، جف دنیلز در آن بازی می‌کند. این نمایش پاییز امسال روی صحنه می‌رود. سریال «نیوزروم» (اتاق خبر) هم یکی دیگر از کارهای موفق سورکین این‌ بار در حوزه تلویزیون است.

مارک پلات تهیه‌کننده‌ای که پشت فیلم «لالالند» قرار داشت تولید فیلم «محاکمه شیکاگو ۷» را برای کمپانی اسپیلبرگ برعهده دارد. با توجه به همه این خبرها «محاکمه شیکاگو ۷» یکی از تولیدات مهم سینمایی پیش رو است.

منبع: collider

The post آرون سورکین سراغ پروژه اسپیلبرگ رفت appeared first on دیجی‌کالا مگ.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا