تمامی مطالب

«حماسه کولی» برترین فیلم آخرهفته گذشته در بریتانیا بود

دیجی‌کالا مگ – منبع جامع اخبار و مقالات تخصصی در حوزه‌ی تکنولوژی، بازی‌های کامپیوتری، فرهنگ‌ و هنر، سلامت و زیبایی و سبک زندگی

اکران فیلم سینمایی «حماسه کولی» (Bohemian Rhapsody) از هفته گذشته در بریتانیا آغاز شده است و چند روز دیگر از تاریخ ۲ نوامبر (۱۱ آبان) در ایالات متحده آمریکا هم اکران خواهد شد.

عملکرد حماسه کولی در بریتانیا موفق بوده و علاوه بر شروع خوب ۶.۴ میلیون پوندی ظرف سه روز نمایش افتتاحیه، در مجموع موفق شده تا روز دوشنبه فروشی در حدود ۹.۵ میلیون پوند را در بریتانیا تجربه کند.

در حالی که حماسه کولی موفق‌ترین فیلم آخرهفته گذشته در بریتانیا بود دو فیلم سینمایی «ستاره‌ای متولد شده است» (A Star Is Born) و «هالووین» (Halloween) جایگاه‌های دوم و سوم را در میان پرفروش‌ترین‌های آخر هفته به خود اختصاص دادند.

در مقام مقایسه با آثاری چون «برترین شومن» و«ماما میا!» که می‌توانند به دلیل برخی شباهت‌ها الگوی فروش حماسه کولی در بریتانیا را نشان دهند؛ باید عنوان کرد که برترین شومن در بازه زمانی مشابه فروش ۴.۸ میلیون پوند و ماما میا! فروش ۹.۸ میلیون پوند را تجربه کرد. هر دوی این فیلم‌ها ظرف هفته‌های بعد فروش قابل‌توجهی را در بریتانیا داشتند و فاکس به عنوان استودیوی تولیدکننده فیلم امیدوار است حماسه کولی هم سرنوشت مشابهی را در بریتانیا تجربه کند.

در حالی که حماسه کولی موفق‌ترین فیلم آخرهفته گذشته در بریتانیا بود دو فیلم سینمایی «ستاره‌ای متولد شده است» (A Star Is Born) و «هالووین» (Halloween) جایگاه‌های دوم و سوم را در میان پرفروش‌ترین‌های آخر هفته به خود اختصاص دادند. فیلم سینمایی ستاره‌ای متولد شده است چهارمین هفته اکران خود را در بریتانیا سپری می‌کند و تا اینجای کار در این کشور ۱۹.۲ میلیون پوند فروخته است. موسیقی‌های به کار رفته در این فیلم سینمایی در میان محبوب‌ترین قطعات این روزهای بریتانیا قرار گرفته و همین موضوع از جمله دلایلی است که به افزایش فروش این اثر سینمایی منجر شده است. فیلم ترسناک هالووین هم برای هفته دوم در بریتانیا روی پرده‌ می‌رود و در مجموع ۵.۸ میلیون پوند فروش داشته. در حالی که هالووین در آمریکا افتتاحیه بسیار قدرتمند و فروش خوبی را تجربه می‌کند اما در مقام مقایسه شرایط فیلم در بریتانیا چندان چنگی به دل نمی‌زند.

The post «حماسه کولی» برترین فیلم آخرهفته گذشته در بریتانیا بود appeared first on دیجی‌کالا مگ.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا