تمامی مطالب

همکاری مهران مدیری و رامبد جوان؟

روز گذشته در فضای مجازی در شبکه‌ها و کانال‌های هنری عکسی دست‌به‌دست می‌شد که در نگاه اول به باور نمی‌گنجید. عکسی که ظاهرا از یک جلسه غیرقابل پیش‌بینی میان عوامل برنامه‌های دورهمی و خندوانه درز کرده و در کانال‌های تلگرامی و البته صفحات اینستاگرامی هواداران این دو برنامه بارها و بارها بازنشر شده بود. این عکس بالقوه جنجالی که مهران مدیری را در کنار رامبد جوان و البته تهیه‌کنندگان دو برنامه موفق شبکه نسیم نشان می‌داد، خیلی زود دستمایه‌ای شد برای کانال‌های خبرساز و حاشیه درست‌کن که خبر و حاشیه را با هم جمع کرده و از احتمال ساخت یک پروژه مشترک توسط عوامل دو برنامه پرمخاطب شبکه نسیم سخن به میان آورند. اتفاقی که با توجه به سیاست‌های شبکه نسیم مبنی بر انتخاب بهترین برنامه‌سازان برای بالانشینی در رقابت شبکه‌های تلویزیونی چندان هم دور از ذهن نیست. اما…

چند وقتی می‌شود که در رسانه‌های فرهنگی و هنری صحبت از یک کارستان در شبکه نسیم می‌شود. کارستانی که بتواند این شبکه کوچک و کم‌هزینه را در رقابت با شبکه‌های بزرگتر و پولدارتر موفق کند. البته این اتفاق چند سالی می‌شود که با سیاست این شبکه مبنی بر میدان دادن به ستارگانی چون مهران مدیری، رامبد جوان، پژمان بازغی، کامران تفتی، اکبر عبدی و… رخ داده، اما اتفاقی که در موردش حرف زده می‌شد، بسیار بزرگتر از این تک‌روی‌هاست. بله؛ صحبت از همکاری ستارگان برای تولید برنامه‌ای است که برگ برنده نه‌تنها شبکه نسیم که کل تلویزیون به شمار آید. چیزی که بتواند تفوق این روزهای محمدرضا گلزار را که در تلویزیون نیز مثل سینما اکثر مخاطبان را به سوی خود کشیده، به چالش بکشد و برای رسیدن به این هدف چه چهره‌هایی بهتر از مهران مدیری و رامبد جوان؟!

با پیش‌فرض همکاری رامبد جوان و مهران مدیری بود که عکس مشترک آنها در یک جلسه کاری -که با توجه به دکور لوکیشن به احتمال فراوان یکی از اتاق‌های جام جم است- در فضای مجازی مثل بمب ترکید و همه از شروع قریب‌الوقوع همکاری مشترک این دو برنامه‌ساز موفق و محبوب نوشتند و آنهایی هم که به‌صراحت به این نکته اشاره نکردند، در پرده خبر آوردند که «احتمالا خبری است»…این نقل‌قول را اما وقتی با یکی از نزدیکان تهیه کننده دورهمی که درپروژه جدید هم با مهران مدیری همکاری می کند در میان می‌گذاریم، عکس‌العملی که نشان می‌دهد در عین تکذیب تلویحی همکاری مشترک این دو برنامه‌ساز، اما شکی ظریف را باقی می‌گذارد:

-خبریه؟ درباره عکس جدید مهران مدیری در کنار رامبد جوان…

-معلومه که خبریه… به‌هرحال محرم و صفر تموم شده و تلویزیون دنبال اینه که بهترین کاراشو برای زمستان آماده کنه. درواقع این روزا برنامه تلویزیون شاد و شادتر کردن فضای برنامه‌هاس و طبیعیه که برای رسیدن به این هدف برن سراغ رامبد جوان و مهران مدیری…

روز شانزدهم شهریور ماه در آخرین دقایق سری پنجم خندوانه رامبد جوان رو به دوربین گفت که «ما بلافاصله بعد از محرم و صفر به آنتن شبکه نسیم برمی‌گردیم. پس خداحافظی خیلی اساسی نمی‌کنیم. به امید خدا تا شب عید نوروز با شما هستیم.» این یعنی که در مورد رامبد جوان قطعا خبری ا‌ست. در مورد مهران مدیری هم خود مرتضی میرباقری، معاون سیما به تاکید خبر از ساخت یک سریال ٩٠ شبی داده بود. این وعده همان روزهایی داده شد که عکس مهران مدیری در کنار برادران قاسم‌خانی و ژوله و یکی دو نفر دیگر منتشر شده بود. این یعنی که قطعا در مورد مهران مدیری هم خبری‌ است… آیا تصویری که این روزها خبرساز شده، نمی‌تواند به‌طور تصادفی در جایی گرفته شده باشد که هر دو برنامه‌ساز برای پیگیری کارهای خودشان آمده بودند؟

خبرنگار نزدیک به مهران مدیری به همین موضوع اشاره می‌کند: «تا آن‌جایی که خبر دارم در تلویزیون فعلا برنامه‌ای برای همکاری مشترک میان مدیری و جوان وجود ندارد و این را می‌دانم که عکس خبرساز خیلی اتفاقی در شرایطی گرفته شده که هم مدیری و هم جوان با گروه‌هایشان برای جلسات جداگانه‌ای به تلویزیون رفته بودند…»یکی از بازیگران همیشگی کارهای مدیری هم شایعه همکاری مدیری و جوان را تکذیب می‌کند؛ آن‌هم با توجه به سوابق مهران مدیری. او که نمی‌خواهد نامش در گزارش بیاید (راستی چرا؟!) می‌گوید که «مهران مدیری در همه حال می‌خواهد نفر اول هر پروژه‌ای باشد و برای همین به هیچ‌ وجه امکان ندارد تن به همکاری با کسی چون رامبد جوان دهد که او خود نیز در اول‌بودن ادعا دارد. درواقع می‌توان گفت که مدیری زرنگ‌تر از این حرف‌هاست و باور کنید حتی اگر مجبور شود، دورهمی را ادامه می‌دهد، اما با رامبد جوان کار مشترک نمی‌کند…»

سابقه سینمایی مهران مدیری هم مبین این ویژگی اخلاقی است. او که تقریبا همیشه در تلویزیون نفر اول بوده، در سینما اما برای این‌که حداقل در فیلم‌هایش نفر اول باشد، از همکاری با بزرگان خودداری می‌کند. کارنامه نه‌چندان پربرگ مدیری در سینما نشان می‌دهد او جز با کمال تبریزی با فیلمساز درجه ‌یکی همکاری نکرده و بقیه حضورهای سینمایی‌اش در فیلم‌های کارگردانانی چون سعید عالم‌زاده، پریسا بخت‌آور، بهرام عظیمی، مهدی کرم‌پور و منوچهر‌ هادی بوده….

به ‌نظر می‌رسد هواداران مدیری و جوان نمی‌توانند برای همکاری این‌دو شکم‌شان را صابون بزنند. شاید تا چند هفته دیگر هر دوی این کمدین‌ها را در شبکه نسیم ببینیم، اما انگار رویای همکاری مشترک‌شان تعبیرنشدنی خواهد ماند…

منبع:shahrvand-newspaper​.‎​ir

نوشته همکاری مهران مدیری و رامبد جوان؟ اولین بار در نقد فارسی. پدیدار شد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا