فیلم خارجی

بهترین فیلم‌هایی که درباره گودزیلا ساخته شدند

اگر به فیلم‌های وحشتناک درباره گودزیلا‌ها علاقه دارید، خواندن این مطلب را از دست ندهید.

به نقل از سینما بِلند، فیلم‌های گودزیلایی طرفداران بسیاری دارند. در ادامه این گزارش، درباره این فیلم ها توضیحات جذابی آورده شده است.

گودزیلا پسرش را برای ۸۶ دقیقه آموزش می‌دهد

یک فیلم وجود دارد که در آن گودزیلا نوزادی را به فرزندی قبول می کند و به او می آموزد که چگونه هیولا شود. این فیلم در دوره ای بود که فیلم های گودزیلا برای مخاطبان جوان تر ساخته می شد. بنابراین سبک آن ها بسیار کودکانه بود. در فیلم پسر گودزیلا (Son of Godzilla)۱۹۶۷، گروهی از دانشمندان که در حال ساخت دستگاه کنترل آب و هوا هستند، توسط حشرات مورد حمله قرار می گیرند.

این حمله یک تخم غول پیکر دفن شده را آشکار می کند که از آن یک کودک گودزیلا متولد می شود. نوزادی که بعداً مینیلا نامیده شد و به صورت تله پاتی گودزیلا را فرا می خواند. کایجو، مینیلا را زیر بال خود می گیرد و به او یاد می دهد چگونه غرش کند و نفس آتشین بکشد. همه این صحنه ها بسیار جذاب هستند و مطمئناً نگاه جدیدی برای گودزیلای خشمگین است. مینیلا در چند فیلم دیگر ظاهر می شود و به ویژه به پسر بچه ای کمک می کند در برابر زورگویی ها مقاومت کند.

قد اطرافیان موترا یک اینچ است

موترا یکی از شاخص ترین کایجوها در سری فیلم های گودزیلاست. این شخصیت اغلب اوقات بدون کاهنان خود ظاهر نمی‌شود.

کاهنان موترا جن بودند و آنها همیشه به نظر انسان می آمدند تا به آنها بفهمانند که موترا حضور دارد. این دو به عنوان نماینده موترا به انسان ها در مورد خطرات آینده هشدار می دهند. آنها همچنین بعضی اوقات به دلیل قد یک اینچی خود ربوده می شدند که این باعث می شد، موترا برای نجات جان آنها تلاش کند.

بیگانگان، گودزیلا و رودان را برای نبرد با گیدورا در فضا فریب می دهند

بیگانگان در سری فیلم های گودزیلا وجود دارند. در فیلم ها گونه های مختلف از سیاره های متفاوت وجود دارد، اما موردی که ما روی آن تمرکز کرده ایم Xiliens از سیاره X است. در فیلم تهاجم هیولای فضایی ( Invasion of Astro-Monster) ، فضانوردان سیاره X را کشف می کنند که توسط پادشاه گیدورا مورد حمله قرار می‌گیرد. Xiliens با ترس از گیدورا زندگی می‌کند و می‌خواهد گودزیلا و رودان را در ازای ارائه یک راه درمان برای سرطان از زمین بگیرند.

آنها این معامله را انجام می دهند. Xiliens به زمین پرواز می کنند و دو کایجو را به سیاره X می فرستند. با این حال این ها همه یک فریب بود! Xiliens ، با استفاده از کنترل ذهن، گودزیلا ، رودان و گیدورا را برای لشکرکشی به زمین می فرستد. خوشبختانه، در اوایل فیلم یکی از شخصیت‌های فرعی دستگاهی را اختراع کرد که کنترل ذهن را بر هم می زند. گودزیلا و رودان از کنترل ذهن خارج می شوند و چنان گیدورا را می‌کوبند که کره زمین را ترک کند.

گیدوراشاه برای کشتن گودزیلا و نابودی ژاپن، به گذشته سفر می کند

فیلم های گودزیلا می توانند به نوعی پیچیده باشند و درک هیچ چیز از سفر در زمان آسان نیست. فیلم گودزیلا در برابر گیدورا شاه، (Godzilla vs. King Ghidorah ) یکی از پیچیده ترین سری فیلم های گودزیلا است.

در این فیلم ، مسافران زمان که خود را آینده گرایان می نامند، از سال ۲۲۰۴ به ژاپن امروزی (حدود سال ۱۹۹۱) سفر می‌کنند. آنها ادعا می کنند که گودزیلا ژاپن را در آینده نابود می کند و گروهی از دانشمندان امروزی و یک نویسنده داستان علمی تخیلی را برای جلوگیری از خلق گودزیلا به سال  ۱۹۴۴ می برند.

خوب آنها در نهایت به طور تصادفی گودزیلای دوم را خلق می کنند (گودزیلای اصلی در همان فیلم اول درگذشت و تمام فیلم های بعدی از یک گودزیلا متفاوت پیروی می کنند) اما گیدوراشاه را به طور هدفمند خلق می کنند. بنابراین معلوم می شود که آینده گرایان دروغ گفته اند و ژاپن در واقع یک ابرقدرت جهانی در آینده است. آنها گیدورا را برای نابودی ژاپن و ادعای قدرت برای خود ایجاد کردند. گودزیلا، گیدورا را مورد ضرب و شتم قرار می دهد، اما آینده گرایان افرادی را از آینده می آورند تا کار را تمام کنند. این برای گودزیلا که هنوز پیروز است و تاریخ کم و بیش دست نخورده است، تفاوتی نمی کند.

فیلم های گودزیلا را بیشتر بخاطر مبارزات یا هیولاهای آن به خاطر می آورند. این دعواها می تواند تفریحی باشد، اما جذابیت های خاص خود را دارد و این امر به زنده ماندن سری این فیلم ها در طول دهه ها کمک کرده است. به طور مقایسه ای ، پادشاه هیولاها برداشتی از اتفاقاتی که در اثر وجود غول ها در زمین رخ می دهد، است.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا