فیلم خارجی

فرانسیس کاپولا برای فیلم رویایی خود ۱۰۰ میلیون دلار خرج می‌کند

فرانسیس فورد کاپولا، کارگردان سه گانه «پدرخوانده» می‌گوید اگر لازم باشد برای ساخت فیلم «مگالوپلیس» ۱۰۰ میلیون دلار از خودش خرج خواهد کرد.

به نقل از ایندی‌وایر، در سال ۲۰۱۹ گزارش شد که فرانسیس فورد کاپولا پروژه رویایی خود تحت عنوان «مگالوپلیس» را کارگردانی می‌کند. فیلمنامه این فیلم علمی – تخیلی در دهه ۱۹۸۰ نوشته شده، اما هنوز جلوی دوربین نرفته است. وقتی کارگردان «پدرخوانده» آماده می‌شد تا این فیلم را در ابتدای قرن بیست و یکم تولید کند، حملات ۱۱ سپتامبر اتفاق افتاد و فیلمبرداری لغو شد. کاپولا حالا آماده است تا خودش به تنهایی ۱۰۰ میلیون دلار برای ساختن این پروژه هزینه کند.

کاپولا در مصاحبه با ددلاین می‌گوید: «به یک جنگ مذهبی شبیه شده که در آن هیچ‌چیز منطقی نیست. فکر می‌کنم خبر مهم این است که من هنوز مثل ۲۰ سال یا ۴۰ سال قبل خود هستم. هنوز می‌خواهم فیلم رویایی خودم را بسازم، حتی اگر لازم باشد از جیب خود هزینه کنم و می‌توانم ۱۰۰ میلیون دلار خرج کنم اگر لازم باشد. تمایلی ندارم اما اگر لازم باشد خرج می‌کنم.»

کاپولا اضافه می‌کند که به تولید این پروژه «متعهد» است و می‌خواهد آن را پاییز سال ۲۰۲۲ بسازد. این فیلمساز با بازیگرانی چون «اسکار آیزاک»، «فورست ویتاکر»، «کیت بلانشت»، «جان ویت» مذاکره کرده و به دنبال بازیگران دیگری از جمله «زندیا»، «میشل فایفر» و «جسیکا لنگ» است. کاپولا با «جیمز کان» که در «پدرخوانده» نقش «سانی کورلئونه» را بازی کرده نیز دوباره همکاری خواهد کرد.

«مگالوپلیس» فیلمی حماسی مانند «بن-هور» بر اساس «توطئه کاتیلین» توصیف شده است. کاپولا توضیح می‌دهد: دوئلی معروف بود میان یک نجیب‌زاده، کاتیلین، و این نقش به «اسکار آیزاک» سپرده شده، و سیسرو معروف که «فورست ویتاکر» نقش او را بازی می‌کند. او حالا در حین یک بحران اقتصادی شهردار نیویورک شده، چیزی شبیه به وضعیتی که دیوید دیکینز داشت. داستان در روم جدید روی می‌دهد، یک داستان حماسی رومی در نیویورک امروز، تقلیدی از نیویورک مدرن است که من آن را روم جدید می‌نامم.

کاپولا حالا به دنبال تأمین هزینه‌های تولید فیلمش است. این فیلمساز می‌گوید انتظار دارد که «مگالوپلیس» با بودجه ۱۰۰ تا ۱۲۵ میلیون دلاری تولید شود.

کاپولا می‌گوید: چند سرمایه‌گذار خصوصی داریم که می‌خواهند مشارکت کنند، و من هم می‌خواهم طبق بودجه‌های آن‌ها پیش بروم، اگر لازم باشد. بدیهی است که هرچه بیشتر هزینه کنم مشکلات بیشتری برای من به وجود می‌آید، اما می‌توانم انجامش دهم. اگر واقعاً لازم باشد می‌توانم همه هزینه‌اش را تأمین کنم. برای من یا هر کس دیگری سخت خواهد بود که ۱۰۰ میلیون دلار برای تولید یک فیلم رویایی اوتوپیایی هزینه کند، اما محقق شدنش ناممکن نیست.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا