سریال

فیلم اینگمار برگمان تبدیل به سریال می شود

فیلم «بی‌وفا» که اینگمار برگمان چهره شهیر سوئدی نویسنده فیلمنامه‌اش بود، این بار در قالب یک سریال تلویزیونی ساخته می‌شود.

به نقل از ورایتی، فیلم «بی‌وفا» که سال ۲۰۰۰ بر مبنای فیلمنامه اینگمار برگمن و به کارگردانی لیو اولمان ساخته شد اکنون توسط توماس آلفردسون به سریال تلویزیونی بدل می‌شود.

توماس آلفردسون کارگردانی است که فیلم تحسین شده «بندزن خیاط سرباز جاسوس» و «فرد درست را راه بده» را در کارنامه دارد.

داستان برگمان را سارا جانسِن در قالب فیلمنامه یک سریال ۶ قسمتی در می‌آورد.

خبر ساخته شدن این سریال در هفته برگمان که در هر سال در جزیره فارو برگزار می‌شود، اعلام شد.

آلفردسون گفت زمستان ۲۰۰۱ بود که با برگمان تماس گرفتم و از او اجازه خواستم تا داستان او را دوباره تفسیر کنم و وی این تفسیر جدید را بسیار هیجان‌انگیز و واقعا مسخره خوانده بود.

این کارگردان و بازیگر سوئدی که از سال ۱۹۷۱ تاکنون مشغول فعالیت بوده، افزود: برای فیلمنامه برگمان کلاه از سر برمی‌دارم و قول می دهم همه تلاشم را برای این سریال به کار بندم.

پیتر بوسی تهیه کننده نیزاز این داستان به عنوان داستانی معتبر تا ابد درباره عشق و حسادت یاد کرد.

آلفردسون پیش از این در سال ۲۰۱۸ فیلم کوتاه «یادمان برگمان» را کارگردانی کرده بود که ادای احترامی به آثار استاد فقید سینمای سوئد بود.

اینْگْمار برگمان کارگردان، فیلم‌نامه‌نویس و تهیه‌کننده سوئدی علاوه بر سینما در تئاتر، تلویزیون و رادیو نیز فعالیت می‌کرد. وی به عنوان یکی از برجسته‌ترین فیلم‌سازان تاریخ سینما شناخته می‌شود و فیلم‌های مشهوری چون «فریادها و نجواها»، «فانی و آلکساندر»، «توت‌فرنگی‌های وحشی»، «پرسونا» و «مهر هفتم» را ساخته است. برگمان سال ۲۰۰۷ در ۸۹ سالگی از دنیا رفت.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا