فیلم ایرانی

انتشار پوستر فرانسوی «برادران لیلا»

سعید روستایی از پوستر فرانسوی فیلم «برادران لیلا» رونمایی کرد.

در حالی که سازمان سینمایی به فیلم «برادران لیلا» اجازه شرکت در جشنواره های خارجی را نداده است این فیلم همچنان در حال رفتن به جشنواره های خارجی و نمایش در کشورهای مختلف دنیا است.

«برادران لیلا» پس از نمایش در جشنواره کن و مونیخ، دو جشنواره مهم اروپا و جهان به تازگی به عنوان یکی از فیلم های حاضر در جشنواره ملبورن نیز معرفی شده است. پوستر جدید فرانسوی فیلم نیز به تازگی توسط سعید روستایی کارگردان فیلم منتشر شد و احتمالا باید منتظر نمایش فیلم در دیگر کشورهای اروپایی بود.

«برادران لیلا» از زمان ساخته شدنش تا به امروز یکی از پرسروصداترین فیلم های تاریخ سینمای ایران بوده است از اختلاف میان عوامل فیلم در مرحله تولید و پس از آن که تا فرش قرمز فیلم در جشنواره کن هم پیش رفت، گرفته تا همین نمایش ها در جشنواره های خارجی بخشی از این حاشیه ها را تشکیل می دهند.

این فیلم که سومین ساخته سعید روستایی است در وبسایت راتن تومیتوز از بین ۱۰ منتقد امتیاز ۹۰ درصد را کسب کرده است. با توجه به جایزه فیپرشی که این فیلم در جشنواره کن امسال دریافت کرد و براساس تحلیل برگزیدگان این جایزه، به نظر می رسد اگر حاشیه های این جدیدترین ساخته روستایی از بین برود، ایران شانس این را دارد که برای اولین بار بعد از سال ها بدون اصغر فرهادی یکی از بخت های اصلی جایزه اسکار بهترین فیلم بین الملل باشد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا