فیلم ایرانی

«بچه‌گرگ‌های دره سیب» به سوئد می‌رود

فیلم «بچه‌گرگ‌های دره سیب» دومین ساخته بلند فریدون نجفی در جشنواره باف‌درمالموی سوئد روی پرده می‌رود.

به نقل از روابط‌ عمومی بنیاد سینمایی فارابی، فیلم «بچه‌گرگ‌های دره سیب» به کارگردانی فریدون نجفی و تهیه کنندگی مجید برزگر در تازه‌ترین حضور بین‌المللی خود در بخش پانورامای کودک سی و نهمین جشنواره فیلم باف درمالموی سوئد به نمایش درمی‌آید.

فیلم «بچه‌گرگ‌های دره سیب» در سی و سومین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان موفق به دریافت پروانه زرین و جایزه بهترین فیلم، فیلمنامه، بازیگری و جایزه ویژه هیات داروان بخش بین‌الملل شد.

«بچه‌گرگ‌های دره سیب» پیش از این در بخش پانورامای بیست و ششمین جشنواره کودک و نوجوان اشلینگل در کشور آلمان به نمایش درآمد و با استقبال خوب مخاطبان مواجه شد.

فیلم «بچه گرگ‌های دره سیب» که در منطقه کوهرنگ و لوکیشن‌های چهار محال و بختیاری فیلمبرداری شده است داستان آشو، پسر بچه یازده ساله‌ بختیاری است که پدرش به جرم قتل فراری است. آشو برای نجات جانش از تهدید طایفه و خانواده مقتول مجبور می‌شود با ترک روستای خود و با پوشیدن لباس دخترانه سفر پرماجرایی را آغاز کند. او در انتهای این سفر با حقایق جدیدی درباره مادرش_ که گفته شده بود مرده است_ و بی گناهی پدرش رو به رو می‌شود.

سی و نهمین جشنواره فیلم باف‌درمالموی سوئد از ۱۹ تا ۲۵ مارس ۲۰۲۲ برابر با ۲٨ اسفند ۱۴۰۰ تا ۵ فروردین۱۴۰۱ برگزار خواهد شد.

نوشته های مشابه

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا